خدمات مشاوره فضای مجازی :
اگر چه امروزه بهترین امکانات ارتباط رسانه ای در قالب اینترنت تجلی یافته ، اینترنت همچون یک قایق دریانوردی ما را به سواحل زیبای جهان می برد ، اما واقعیت این است که در این سواحل کوسه های خطرناکی نیز وجود دارد که نوجوانان و جوانان را تهدید می کنند.
«اعتیاد به اینترنت» نخستین بار به وسیله «یانگ»مورد بررسی قرار گرفت. این اختلال با عناوین متفاوتی از قبیل: «وابستگی رفتاری به اینترنت»، «استفاده مرضی به اینترنت»، «استفاده مشکل زا از اینترنت»، «استفاده بیش از حد از اینترنت»، «سوء استفاده از اینترنت» و «اختلال اعتیاد به اینترنت» به کار رفته است. گاهی نیز از این بیماری تحت عنوان «اعتیاد مجازی» نام برده می شود.
کاپلان در سال 2002 این اختلال را چنین تعریف کرده است. «نوعی استفاده از اینترنت که بتواند مشکلات روان شناختی ، اجتماعی ، درسی و یا شغلی در زندگی فرد ایجاد کند». به نظر دیویس استفاده از اینترنت صرفا یک رفتار اعتیادآمیز نیست، بلکه مجموعه ای از عوامل شناختی و رفتاری را در زمینه اینترنت تشکیل می دهد که روی زندگی فرد اثر منفی می گذارد. در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و افزایش آگاهی جامعه به منظور ارتقاء سلامت روان از طریق ارائه مشاوره و خدمات روانشناختی در فضای مجازی برای اولین با در کشور تفاهم نامه فی ما بین سازمان بهزیستی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان در سال 89 منعقد و در راستای توانمندسازی مشاوران استان اقدام به برگزاری کارگاههای تخصصی "ابزارشناسی اینترنت" و "آسیب شناسی اینترنت" گردید و در همین راستا اولین مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی با ارائه خدمات مشاوره فضای مجازی در استان واقع در مرکز مشاوره روانشناختی غیردولتی "امین" در مرکز استان تجهیز و راه اندازی شد به آدرس: (بیرجند- نبش طالقانی 5-طبقه فوقانی عینک رضا-تلفن تماس 05632233410)

1000 کاراکتر باقیمانده است


123

اورژانس اجتماعی

1480

صدای مشاور

09628

خط ملی اعتیاد

50005778620

سامانه پیام کوتاه

 

مشاوره اینترنتی

 

فیش حقوقی


ارتباط با مدیر کل


شکایات و اعلامات


دستورالعمل ها و فرم ها


اسناد و قوانین


کمک های مردمی


نظرسنجی و نظام پیشنهادات