همایش ویلچررانی پایان‌ بخش برنامه های هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت درمرکز استان خراسان جنوبی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان صبح امروز مراسم بزرگ ویلچررانی باحضور حدود50نفراز معلولین وخانوادهایشان درجاده سلامت بیرجند برگزارشد.
عرب نژاد مدیرکل بهزیستی استان درحاشیه این مراسم ضمن تشکرازحضور افراد دارای معلولیت این هفته رابه آنها تبریک گفت.
وی از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بیرجند بدلیل همراهی وهمکاری دربرگزاری این مراسم واز نیروی انتظامی وپلیس راهنمایی بدلیل برقراری نظم و امنیت مراسم تقدیر وتشکرکردنمود.
درپایان این مراسم به 3نفراز معلولین حاضردرجلسه به قیدقرعه ویلچیر وبه دیگر معلولین حاضر در مراسم وتعدادی از افراد همراه هدایایی اهدا شد.
لازم بذکراست بهاری مدیرکل دفتراجتماعی وفرهنگی استانداری نیز میهمان ویژه این مراسم بود وازبرگزارکنندگان تشکرنمود.

 

۹ واحد مسکونی ویژه معلولان امروز همزمان با سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی تعداد ۹ واحد مسکن معلولین و محرومین در سطح روستاهای استان همزمان با آیین واگذاری کشوری ۱۰۵۷ واحد بصورت کنفرانس افتتاح شد.

به مناسبت هفته بزرگداشت معلولین و با حضور مدیر کل بهمراه معاونین توانبخشی، معاون مشارکتهای مردمی و فرماندار شهرستان امام جمعه ریاست بنیاد مسکن و سپاه و بهزیستی شهرستان خوسف کلید یک واحد مسکونی دو معلولی در روستای گیو به نمایندگی از ۹ واحد دیگر در سطح استان تحویل داده شد.
مدیرکل بهزیستی در حاشیه ی این افتتاحیه گفت؛ در هفته ی بزرگداشت معلولان 9 واحد مسکن افتتاح می شود که  ۳ واحد مسکن دو معلولی و ۶ واحد تک معلولی می باشد حدود ۴۵۰ میلیون تومان از محل تسهیلات کم بهره و کمک بلاعوض برای ساخت این واحد ها تخصیص داده شد.

ظهر امروز  مراسم جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلوات الله علیه وآله، امام جعفر صادق علیه السلام، و هفته ی وحدت با حضور همکاران و مولودی خوانی استاد گرجی از مداحان پیشکسوت استان در محل نمازخانه اداره کل بهزیستی  برگزار گردید.

در این مراسم پس از نماز ظهر و عصر حجت الاسلام و المسلمین محمدزمانی امام جماعت اداره نکاتی را از سیره ی پیامبر اسلام در خصوص امانت داری و گذشت حضرت بیان نموده و پس از آن حاج آقا گرجی از پیشگسوتان و پیرغلامان اهل بیت اشعاری را در مدح پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه آله و رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام زمزمه نمود.

 

کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی‌های انجام شده به حدود ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر ۷۰ درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد تا پایان روز شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ به مشمولین ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛پس از تاریخ مذکور، کسانی که مشمول این طرح نشده اند می توانند مراتب استحقاق خود را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار از طریق شماره‌گیری #۶۳۶۹* اعلام نمایند. تاکید می شود که شماره تلفن همراه، می‌بایست به نام سرپرست خانوار باشد.

پس از رسیدگی و بررسی استطاعت مالی افراد متقاضی، اقدام لازم برای واریز وجه مذکور صورت خواهد گرفت.

در صورتی‌که استحقاق متقاضیان تایید شود، مبلغ کمک حمایت معیشتی از ابتدای اجرای طرح به حساب آنان واریز خواهد شد.

یادآوری می شود، افراد از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی به کلیه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله این وزارتخانه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری نمایند.

اطلاع‌رسانی لازم ، در اطلاعیه های بعدی ستاد حمایت معیشتی یا توسط سخنگوی این ستاد و از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات متعاقبا صورت خواهد گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: پیرو لایحه ی مدیریت تعارض منافع هیئت وزیران و بخشنامه ی رئیس سازمانی بهزیستی کشور در راستای اجرای صحیح این موضوع هیچ یک از مراکز بهزیستی به کارکنان این اداره و بستگان آنان واگذار نمی شود.

 

123

اورژانس اجتماعی

1480

صدای مشاور

09628

خط ملی اعتیاد

50005778620

سامانه پیام کوتاه

 

مشاوره اینترنتی

 

فیش حقوقی


ارتباط با مدیر کل


شکایات و اعلامات


دستورالعمل ها و فرم ها


اسناد و قوانین


کمک های مردمی


نظرسنجی و نظام پیشنهادات