با عنایت به لزوم گسترش فضای تربیتی و پرورشی برای کودکان به ویژه کودکان سنین زیر 6 سال و به منظور برخورداری کلیه کودکان زیر سن 6 سال از خدمات مهدهای کودک جهت تقویت مهارتهای فردی و اجتماعی کودکان که تضمین کننده زندگی بهتر در بزرگسالی است و برخورداری از نیروی انسانی شایسته و توانمند برای فردای جامعه ، معاونت امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان در نظر دارد  جهت متقاضیان تاسیس مهدکودک دوره های آموزشی طرح ارتقاء دانش و مهارت ویژه موسسین مهدهای کودک را از تاریخ 98/6/2 لغایت 98/6/5 به مدت 34 ساعت  در مر کز استان با همکاری کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان  و مرکز علمی وکاربردی برگزار نماید.  لذا متقاضیان  میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان با مدیریت سرکار خانم افسانه حقیقت به شرح ذیل تماس حاصل فرمایند.

تلفن ثابت: 32234422

شماره همراه:  09153621375

آدرس محل برگزاری: طالقانی 18 ساختمان پزشکان بینا طبقه 4  واحد 12

 

 

پایگاههای جمع آوری گوشت قربانی ادارات بهزیستی و موسسات خیریه ی تحت نظارت درروز عید قربان آماده ی دریافت گوشت قربانی و نذورات هم استانی های عزیز جهت معلولان مراکز نگهداری، مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست، شیرخوارگاه و همچنین خانواده های نیازمند تحت پوشش بهزیستی می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان ضمن تبریک عید سعید قربان، عید اخلاص و بندگی و تقرب الهی گفت: روز عید سعید قربان تعداد 40 پایگاه جمع آوری گوشت قربانی در استان از طرف اداره کل بهزیستی استان و شهرستان ها فعالیت خواهند داشد.

حسن رحیمی افزود: از این تعداد 20 پایگاه توسط موسسه خیریه توانبخشی حضرت علی اکبر علیه السلام بهنوان بزرگترین موسسه ی نگهداری استان و شرق کشور با 450 معلول ذهنی و ضایعه نخاعی و سالمندان بی سرپرست در مرکز استان و تعداد 20 پایگاه توسط موسسات خیریه ی شهرستان ها و مراکز دولتی تحت نظارت بهزیستی فعال خواهد بود.

رحیمی ادامه داد: ادارات بهزیستی شهرستان در روز عید قربان از صبح تا شب آماده ی دریافت گوشت قربانی و وجوه اهدایی مردم عزیز می باشند و همکاران بهزیستی شهرستان ها در محل اداره حضور خواهند داشت.

معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و به تبع آن مشکلات اقتصادی بوجود آمده برای خانواده ها و به خصوص اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه و افزایش بیش از دو برابری گوشت قرمز, خیلی از خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی توان خرید گوشت را ندارند و فاصله خرید مقداری گوشت توسط آنها گاهی به چند ماه می رسد. لذا بر آن شدیم تا با فرا رسیدن عید بزرگ قربان و در راستای سنت اسلامی قربانی کردن در سریعترین زمان ممکن نذورات و قربانی های شما را به نیازمندان واقعی برسانیم.از طرفی با توجه به اینکه قیمت تمام شده یک راس گوسفند زنده قابل توجه بوده و شاید تعدادی از افراد نتوانند هزینه آن را پرداخت کنند و از طرف دیگر تمایل دارند در این سنت پسندیده و کار خیر شریک باشند این امکان را فراهم کردیم که هر کس در حد توان خود مبلغی را بابت قربانی پرداخت کند و سازمان بهزیستی به نیابت از شما نسبت به تهیه قربانی و توزیع گوشت قربانی در بین نیازمندان واقعی اقدام می نماید.
برای شرکت در این طرح و تهیه قربانی می توانید با مراجعه به سایت زیر بر روی گزینه حمایت می کنم کلیک نماید:

 

http://mosharekat.behzisti.ir/

 

 

مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: رویکرد بهزیستی تغییر یافته و به سمت پیشگیری رفته است تا جلوی ورودی گرفته شود. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی: علی عرب‌نژاد به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان جنوبی اظهار داشت: زمان خدمات حمایتی در بهزیستی سپری شده و اکنون این سازمان تخصصی به سمت پیشگیری رفته و مددکاری نوین نقش تسهیل‌گر را برای مددجو ایفا می‌کند. 

وی بر تقویت فرهنگ و فرهنگ‌سازی برای کاهش نرخ معلولیت تاکید کرد و گفت: اگر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی به درستی انجام شود از ایجاد انواع معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌توان پیشگیری کرد. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اضافه کرد: در این عرصه جایگاه رسانه اهمیت دارد و نقش انکارناپذیری را رسانه‌ها برعهده دارند. 

وی با اشاره به گستردگی عرصه فعالیت بهزیستی گفت: در این عرصه‌ها نیازمند نگاه فرانگر رسانه‌ها هستیم تا بهتر مسیرها را بشناسیم. 

عرب‌نژاد افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با حضور پررنگ خود در حوزه بهزیستی جزو شرکای اجتماعی ما محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به نقش راهبری رسانه‌ها در جامعه گفت: در گام اولیه ضرورت دارد رسانه‌ها هر روز پررنگ از گذشته در این عرصه ظاهر شوند. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه اعتبارات حمایتی هر سال منقبض‌تر می‌شود گفت: آنچه می ‌تواند روی سرمایه‌ها اثرگذار باشد، پیشگیری است. 

وی به هزینه کرد  سالانه ۶۰۰ میلیون تومان در حوزه تامین پوشک اشاره کرد و افزود: این در حالی است که با حذف چنین هزینه‌هایی می‌توان اعتبارات را به سمت ایجاد کارگاه هدایت کرد. 

عرب‌نژاد با بیان اینکه منابع بهزیستی محدود بوده و مطالبات جامعه هدف نیز به حق است گفت: در حوزه پیشگیری، غربالگری شنوایی یکی از برنامه‌هایی است که اجرا می‌شود و اکنون به جرات می‌توانیم بگوییم که نوزاد متولد شده بدون غربالگری شنوایی در استان نداریم. 

وی نرخ شیوع معلولیت در خراسان جنوبی را همچنان از میانگین کشوری بیشتر اعلام کرد و گفت: در بحث معلولیت جسمی و حرکتی نیز با مشاوره ژنتیک از تولد نوزاد معلول پیشگیری می‌شود. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هزینه‌های تشخیص معلولیت رایگان است افزود: اگر گاهی هزینه‌هایی به خانواده‌ها تحمیل می‌شود به خاطر نسخه آزمایش‌های غیرضرور از سوی پزشکان متخصص بوده که در این خصوص نیز کارشناسان بهزیستی توصیه‌های لازم را به پزشکان می‌کنند. 

وی نبود آزمایشگاه ژنتیک در خراسان جنوبی را یادآور شد و گفت: راه اندازی این آزمایشگاه یکی از مطالبات است که باید دانشگاه علوم پزشکی همکاری کند.
 
عرب‌نژاد فرهنگ‌سازی را مهمترین عامل در کاهش تعدد معلولیت‌ها دانست و افزود: در برخی موارد از جمله درمان اعتیاد نیز فعالیت‌های مشترکی انجام می‌شود که تبدیل به چالش شده است. 

وی با اشاره به درمان معتادان براساس ماده ۱۶ اظهار داشت: در این بخش درمان اعتیاد به بهزیستی واگذار شده در صورتی که اعتبارات آن در اختیار شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر است و از این محل برای هزینه‌های سال گذشته ۳۰۰ میلیون تومان مطالبه داریم که پرداخت نشده است. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: برای درمان اعتیاد در ردیف اعتبارات بهزیستی چیزی دیده نشده و مطالبه از یک نهاد دیگر نیز به سختی وصول می‌شود. 

وی با اشاره به خطر تعطیلی کمپ‌های ترک اعتیاد به دلیل کمبود منابع مالی افزود: کمبود اعتبار حتی بر کیفیت درمان اعتیاد در این مراکز نیز اثر می‌گذارد که نیازمند تدبیر ویژه است. 

عرب‌نژاد از ۶۰ وظیفه حساس غیرمرتبط در بهزیستی خبر داد و گفت: درمان کودکان معتاد نیز قرار بود از محل طرح تحول سلامت تامین اعتبار شود که نشده و مجدد این مساله به بهزیستی ارجاع داده شده است. 

وی خواستار همکاری رسانه‌ها برای کاهش ورودی به بهزیستی شد و گفت: یکی از عملکردهای مثبت رسانه‌ها را در بحث فرزندخواندگی شاهد هستیم به طوری که قبلا هیچ درخواستی برای فرزند امین نداشتیم و این مساله ناشناخته بود اما با کمک رسانه‌ها اکنون واگذاری فرزند امین روند خوبی در پیش گرفته است. 

دیدار مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با مدیران خبرگزاری ها و جراید استان و خبرنگاران استان بمناسبت روز خبرنگار (گزارش تصویری)

 

 

 

 

 

بر اساس هماهنگی های انجام گرفته از سوی مدیرکل بهزیستی طی هفته گذشته دو تن از مسئولان کشوری بهمراه استاندار و معاونین از موسسات و مراکز زیر مجموعه بهزیستی بازدید بعمل آورده و جهت رفع مشکلاتشان قول مساعد دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی عصر روز گذشته دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور بهمراه محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و جمعی از معاونین وی با همراهی مدیرکل بهزیستی، معاونین، مدیر بهزیستی بیرجند و جمعی از همکاران از موسسه ی حضرت رسول و کارگاه تولیدی حمایتی دستان پرتوان که در راستای تولیدات صنایع دستی از قبیل حوله بافی،پته دوزی،چرم دوزی و گلدوزی و ... توسط معلولان کم توان ذهنی و جسمی فعالیت می نمایند بازدید نموده و در خصوص حل پاره ای از مشکلات اعتباری مرکز قول مساعدت دادند. همچنین طی هفته ی گذشته در سفر رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) به خراسان جنوبی طی هماهنگی بعمل آمده دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به همراه استاندار خراسان جنوبی، برخی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از دیگر مسئولین استانی، ضمن حضور در توانبخشی حضرت علی اکبر (ع) با معلولین این مرکز دیدار کردند. دکتر مخبردراین بازدید درخصوص انجام برخی کمکهای نقدی و غیر نقدی به موسسه خیریه توانبخشی علی اکبر(ع) بیرجند قول مساعدداد.

123

اورژانس اجتماعی

1480

صدای مشاور

09628

خط ملی اعتیاد

50005778620

سامانه پیام کوتاه

 

مشاوره اینترنتی

 

فیش حقوقی


ارتباط با مدیر کل


شکایات و اعلامات


دستورالعمل ها و فرم ها


اسناد و قوانین


کمک های مردمی


نظرسنجی و نظام پیشنهادات

-->